Обслуговування та догляд за сонячними модулями

При експлуатації сонячної електростанції, що вимагає уваги власників - це забруднення поверхні сонячного модуля або налипання снігу в зимовий період. При забрудненні ссонячних модулей (пиль і грязь, сніг) значно знижується попадання світла на фотоелементи, що призводить до зменшення генерації електроенергії.

Обслуговування та догляд за сонячними модулями є не складним завданням, але включає в себе деякі нюанси, тому спочатку варто звернути увагу на основні рекомендації фахівців. У технологічному плані догляду за встановленою системою варто перевіряти і контролювати дані складові сонячної електростанції:

- Цілісність кріпильної конструкції;
- Роботу фотоелектричних модулів (згідно даних інвертору);
- Стан роботи інвертора;

Дані параметри рекомендується перевіряти через кожен рік з моменту установки панелей. Огляд і діагностика забезпечить безперебійну роботу сонячної електростанції.
Крім цілісності сонячних модулів, важливий момент займає чистота їх поверхонь. Плоскі поверхні (встановлені не під кутом модулі) - підлягають обов'язковій очистці, щоб уникнути зниження інтенсивності сонячного світла, який збирають панелі. Подібну роботу можуть виконувати як і співробітники компанії які встановлювали електростанцію, кілінгові служби та безпосередньо сам власник. Безпосередньо подібне очищення відбувається під час випадання опадів, у вигляді дощу. При самостійному проведенні очисних робіт необхідно страхувальне обладнання, при відсутності страхувальник елементів -це завдання краще доручити кваліфікованому персоналу.

У зимовий період року випавший на поверхню сонячної батареї сніг може прилипати і значно зменшувати вироблення електроенергії практично до нуля, тому рекомендується забезпечити доступ до панелей для їх очищення. При помірних випаданнях опадів (снігу), модулі, встановлені під кутом (від 35 до 90 градусів), які складаються з полі і моно кристалів відмінно притягують сонячні промені, поступово розтає випав на них сніг і сприяють ковзанню його вниз конструкції, не знижуючи свою вироблення за рахунок їх здатності нагріватися при впливі з сонячним світлом. 

Дивіться ще

Найновіша і найважливіша інформація з життя компанії. У розділі ви дізнаєтеся про наші досягнення, зміни в роботі, нових партнерів і цікаві проекти сонячних електростанцій.

Сонце вам рахунок не виставить. Почніть економити вже сьогодні

Заповнити бриф