Автономна сонячна електростанція - це «самостійна» енергетична система, яка в основному використовується для електропостачання об'єктів, віддалених від ліній електропередач, куди прокладання таких ліній ускладнена або ж економічно недоцільна.

Кожна автономна сонячна система проектуеться і прораховується індивідуально, залежно від розташування, потужності енергоспоживання тощо.

Такі системи добре зарекомендували себе в забезпеченні як приватних будинків, так і господарських підприємств.

Автономна сонячна електростанція найбільш доцільна, якщо:

  • У районі, де розташований ваш будинок відсутня мережа централізованого енергопостачання, або ж підключення до неї вимагає прокладання нових ліній і встановлення підстанції. У другому випадку доведеться оплатити підключення до мережі, улаштування низьковольтної лінії електропередач, ну і, звичайно ж, вартість спожитої електроенергії. Заощадити можна, якщо скооперуватися із сусідами, але якщо ви робите це самостійно, підключення обійдеться у велику суму.
  • Для вас важлива незалежність від державних електромереж. Постійні відключення, екстрені і планові, здатні вивести з себе навіть найспокійніших жителів. У багатьох будинках наявність електрики пов'язана із забезпеченням теплом, так що для них ця проблема ще більш актуальна.
  • Велике значення для вас має питання екології, і ви хочете зробити вклад в очищення навколишнього середовища від парникових забруднень, одним із головних джерел яких є традиційна енергетика.
  • Ви проживаєте в регіоні, багатому на ресурси відновлюваної енергетики.

Головний недолік такої системи - висока вартість. Але кожен, хто робить вибір на користь автономних сонячних станцій, розуміє, що робить довгострокову інвестицію в майбутнє своєї родини та енергетичну забезпеченість держави.