Історія свідчить, що енергетичний потенціал сонця люди усвідомили набагато раніше, ніж ми могли собі уявити. Про те, в чому це проявлялося, а також інші факти про сонячну енергетику, далі.

  1. Принцип роботи сучасних сонячних електростанцій створений на основі фотоефекту в електроліті (виникнення електричного струму під впливом світла), відкритого 1839 року французьким фізиком Олександром Беккерелем.
  2. Енергію сонця використовували ще в 1 столітті нашої ери, коли застосовували скляні лінзи для фокусування сонячних променів і отримання вогню.
  3. В 1515 році винахідник Леонардо да Вінчі створив креслення величезного дзеркала параболічної форми, яке передбачалося використовувати для забезпеченням теплом фабричних котлів шляхом скупчення і відбиття сонячної енергії.
  4. Шлях від Сонця до Землі в 150 млн кілометрів сонячне світло проходить зі швидкістю 300 кілометрів на секунду всього за 8 хвилин.
  5. Якщо конвертувати сонячне світло в енергію, то за годину на землю потрапляє електроенергії більше, ніж використовується всіма людьми за рік.
  6. Найшвидше ринок сонячної енергетики росте в сонячних країнах, які на даний момент живуть взагалі без електрики. Це найбільш перспективні регіони для розвитку сонячної енергетики.
  7. Фахівці відомого виробника палива Shell зробили прогноз, що до 2040 року 50% енергії у світі буде надходити саме з альтернативних джерел.
  8. Перші експериментальні спроби отримання сонячної енергії за допомогою фотоелементів почалися в 50-х роках минулого століття, а вже до 1958 року вони повноцінно використовувалися в космосі. А ось в земних умовах розвиток сонячної енергетики підштовхнула енергетична криза, коли проблема вичерпності корисних копалин стала перед усім світом.
  9. Сонячна енергетика є альтернативною, а також сама використовується для отримання інших видів альтернативної енергії. Так, наприклад, сонячна енергія використовується для створення хімічного палива з водню.