Поступове зниження вартості обладнання для сонячних електростанцій і позитивний досвід використання сонячної енергії в розвинених країнах створили сприятливі умови для розвитку сонячної енергетики в Україні. Сонячний потенціал нашої країни досить великий, і це дає реальну можливість хоча б частково позбутися енергетичної залежності та залучити до галузі інвестиційний капітал.

Все це сприяло тому, що нині сонячна енергетика в Україні доступна не тільки для великих промислових або бізнес-гігантів, які вкладають мільйони доларів в інноваційний розвиток своїх корпорацій, але і для малого та середнього бізнесу.

В аграрному секторі альтернативна енергетика стає вигідною сферою для інвестицій, а також надійним інструментом для оптимізації робочих процесів і освоєння нових видів діяльності.

Застосування сонячних батарей в сільському господарстві

Сучасна практика отримання електроенергії для сільськогосподарських потреб ще не так велика, але все ж повільно зростає. Прогресивні аграрії вже використовують сонячні батареї для:

  • енергопостачання тваринницьких ферм
  • обслуговування техніки
  • підтримання температури в приміщеннях для тварин
  • функціонування системи «електропастух»
  • застосування електричних інструментів у рослинництві і бджільництві
  • систем водопостачання

Застосування сонячної енергетики в сільському господарстві дозволить забезпечити більшу стійкість аграрного сектора. Причому це стосується і системи загалом, і кожного аграрія окремо, так як сільгосппідприємства, як і будь-які інші, працюють заради прибутку, і оптимізація тут важлива не тільки з виробничої, а й з економічної точки зору.

Плюси СЕС для сільгосппідприємств

  • Можливість автономії. Сонячна електростанція дає можливість забезпечувати електроенергією підприємства, віддалені від загальної мережі, а значить дозволяє аграріям працювати на будь-яких економічно привабливих ділянках.
  • Прибуток за «зеленим тарифом». Оформивши необхідну документацію, кожен власник сільгосп підприємства може заробляти на продажу електроенергії в мережу і вкладати отримані кошти в розвиток своєї справи.
  • Мінімальне техобслуговування. Аграрний бізнес - діяльність, яка вимагає постійної праці. На такому підприємстві, чи то невелика ферма, чи великі господарства, завжди багато роботи, і додаткові клопоти тут ні до чого. Сонячні електростанції вимагають мінімальної уваги, а обслуговуючий персонал може складатися всього з декількох людей.
  • Гнучкість. Завжди є можливість регулювати роботу станції: використовувати її для продажу електроенергії, постачання власного підприємства, або ж і того, й іншого разом.

Реалізація проекту

Компанія «Екотехнік» займається будівництвом сонячних електростанцій і продажем устаткування для СЕС під власною торговою маркою. Наші фахівці оцінять ваші потреби, проаналізують вихідні дані і запропонують вам оптимальне рішення у сфері сонячної енергетики для аграрного підприємства.

Якщо ж ваш бізнес в сільськогосподарській галузі має ключові особливості і відмінності, ми індивідуально розробимо для вас проект сонячної електростанції, яка буде повністю оптимізована під діяльність підприємства.