Нагрів води сонячним теплом - економічний варіант для побутових і господарських потреб. Сонячний водонагрівач називається сонячним колектором і являє собою пасивну установку для збору теплової енергії.

Сонячний колектор - це попередник сучасних сонячних батарей, в якому вода використовується для отримання теплової енергії. При цьому в процесі роботи вода нагрівається достатньо, щоб забезпечити гаряче водопостачання приміщення. Для отримання сонячної енергії зараз вже використовуються сонячні батареї, які генерують електрику безпосередньо з сонячного випромінювання, але сонячні колектори актуальні як, і раніше і використовуються для опалення та нагріву води.

Види сонячних колекторів

Плоскі колектори

Мають вигляд каркаса, закритого склом; під ним проходять абсорбуючі тепло трубки з водою або незамерзаючої рідиною.

Головні переваги плоских колекторів:

  • висока продуктивність в умовах спекотного й теплого клімату
  • легка чистка після простою
  • низька вартість обладнання

Вакуумні

Складаються з комплексу вакуумних мідних трубок, кожна з яких має власну ізоляцію. Власне, сам вакуум тут і виступає ізолюючим матеріалом. Він має дуже низьку теплопровідність і зводить втрати тепла до мінімуму.

  1. Сезонні або пасивні - підходять тільки для сезонного використання, оскільки не містять захисту від замерзання теплоносія; складаються з самого колектора і бака з водою.
  2. Всесезонні або активні - підходять для цілорічного використання завдяки тому, що мають функцію електричного догріву і можуть забезпечувати необхідну температуру води в похмурі дні і зимовий період.

Плюси вакуумних колекторів:

  • підходить для нагріву води і отримання електроенергії в помірних широтах і холодному кліматі
  • високий ККД з дуже низькими тепловтратами
  • надійність і стійкість - такій системі не страшний ні дощ, ні град, ні шквальний вітер

Вибір за вами

Оцініть усі вихідні дані і зробіть вибір на користь тієї системи, яка буде найбільш доцільна у ваших умовах.

  • Плоскі колектори, наприклад, стануть відмінним рішенням для гарячого водопостачання дач і сезонних об'єктів, які не працюють в холодну пору року.
  • Вакуумний колектор підійде для будинків, господарств і підприємств, які необхідно забезпечувати теплом протягом року.

Компанія «Екотехнік» реалізує приватні та корпоративні проекти сонячної енергетики по всій території України. Ми підберемо для вас ідеальний варіант сонячного колектора з урахуванням індивідуального споживання і встановимо систему у відповідному місці.

Розвивайте відновлювальну енергетику в Україні разом з «Екотехнік»!