Альтернативні джерела енергії: види, переваги та недоліки

Енергія - це основа для життя сучасної людини. Крім традиційних видів енергії, існують і інші типи, вони досить перспективні і ефективні, але маловідомі. Альтернативна енергетика це група перспективних методик видобутку енергії. Уваги альтернативні види енергії заслуговують ще через свою вигідності і відсутності шкоди для навколишнього середовища.

Альтернативним джерелом енергії може служити прилад або конструкція, який дозволяє витягувати електрику і т.д. Вони здатні замінити традиційну нафтову, газовий або енергію, що отримується з вугілля. Більш детально з темою можна ознайомитися в статті «Що таке альтернативна енергетика?».

Найбільш ефективні альтернативні енергоджерела

Зараз ефективні такі види альтернативних джерел енергії:

 • сонячна;
 • вітроенергетика;
 • геотермальні джерела;
 • енергія припливів;
 • енергія біомаси.

Перетворення енергії сонця в електрику

За допомогою термодинаміки або фотоелектрика сонячне світло перетворюється в електроенергію. Кожен із способів має свої переваги і нюанси. Наприклад, при фотоелектричної обробці застосовується фотоелектричний перетворювач. В результаті фотони (частинки світла) перетворюються в електрику.
Другий не менш ефективний спосіб - термодинамічний. Сонячні кванти перетворюються спершу в тепло за допомогою термодинамічних установок, а після в електрику. Конструкція таких пристроїв складається з генератора, турбіни і котла, який «накопичує» фотони.

Енергія вітру

Використання енергії вітру для перетворення в електроенергію називається вітроенергетика. Перетворення здійснюється на вітряних станціях. Конструкція такої установки складається з наступних частин:

 • вітродвигун;
 • генератор струму;
 • автоуправління двигуна і генератора;
 • конструкції для установки / обслуговування.

Енерговиробництво даними способом обходиться дуже дешево, проте потужність установок досить слабка, і при цьому робота залежить від погодних умов.

Геотермальна енергія

Енергія пароводяних джерел (земне внутрішнє тепло) перетворюється в електроенергію. Це називається геотермальна енергетика. Можливість використання земного тепла з'явилася завдяки тому, що на глибині 2 - 3 км температура температура середовища досягає +100 градусів. Енергія видобувається на геотермальних станціях. Є три схеми видобутку електрики:

 1. При прямому способі пар подається прямо в турбіни через труби, які з'єднуються з генератором.
 2. Непряма схема має істотну відмінність - до потрапляння пара в турбіну він очищається від шкідливих газів.
 3. Суть змішаної методики в тому, що до турбін подається неочищений пар, а потім з конденсату видаляється не розчиняється газ.

Геотермальна енергія недорога. Вартість спорудження станції невисока, система переробки пара також відносно дешева.

Якщо говорити про недоліки, то через геотермальної установки можлива сейсмічна активність і локальне осідання грунту. До того ж, для спорудження станції потрібні конкретні геологічні умови.

Енергія приливних хвиль

Хвильова енергетика - це метод вилучення електроенергії за допомогою перетворення хвильової / приливної енергії. Потужність набагато вище, ніж у вітроенергетичної установки. Як і інші типи альтернативної енергетики - це поновлюване джерело.

На електростанціях використовується енергія припливу. Щоб обладнати приливну станцію (ВЕЗ) потрібна наявність басейну, гирло річки або затоку. І головним недоліком є ​​те, що станції можна будувати тільки на березі моря / океану / річки.

Перетворення енергії з біомаси

Гниття сміття і біологічних відходів (рослин, які померли організмів) веде за собою виділення газу, в якому міститься високий рівень метану. Цей біогаз може застосовуватися для вироблення енергії і тепла.

Завдяки біомасового енергетиці деякі підприємства, наприклад, корівники або свинарники, здатні забезпечуватися тепловою та електричною енергією.

Після обробки залишаються відходи, які використовуються як добриво для ґрунту. Як паливо можна застосовувати водорості, очеретяні або кукурудзяні стебла і ін.

У чому переваги сонячної енергетики?

Сонячна енергія - це поновлюваний ресурс. Власне як і потоки повітряних мас і вода. Фотони, що потрапляють в атмосферу, а точніше їх кількість і щільність, залежать від погодних умов. Системи оснащуються акумулюють пристроями.

Якщо волноенергетіческіе станції можна розміщувати виключно на березі, а геотермальні установки функціонують в основному в горах, то сонячні електростанції можна розміщувати в будь-якому місці, важливо тільки враховувати метеорологічні особливості.

Сонячна електростанція не обов'язково займає велику площу, в продаж надходить і більш компактне обладнання, здатне забезпечити необхідною кількістю енергії будинок і іншу споруду.

Де можна купити системи сонячної енергетики для дому та виробництва?

Використання сонячної енергії обходиться набагато дешевше. Вам необхідно тільки купити обладнання для перетворення в електрику енергії сонця, за які не потрібно платити.

У компанії Екотехніка можна купити системи для дому та промислових споруд.

Це можуть бути мережеві або автономні сонячні електростанції, колектори для будинку. Для бізнесу найбільш вигідним і сучасним рішенням є фотоелектричні модулі, а також сонячні станції. Екотехніка пропонує доступну вартість сонячних батарей і електростанцій.

Сонячні батареї здатні накопичувати енергію світла, експлуатуватися в будь-яку погоду (на світанку, в дощову погоду і т. Д.). Використовуються вони для реалізації багатьох завдань. Залежно від потреб можна віддати перевагу автономної електростанції або сонячного колектору.