Сонячна електростанція - фундаментальна споруда, яке прослужить десятки років. При її створенні дуже важливо враховувати ряд чинників, які й визначать майбутню продуктивність станції: місцерозташування, рельєф обраної місцевості, температурні режими, погодні умови тощо. Все це повинно враховуватися ще на етапі проектування, інакше непередбачена поломка може надовго вивести СЕС з ладу.

Одним із напрямів діяльності компанії "Екотехнік" є проектування сонячних електростанцій. Досвід, накопичений за роки успішної роботи в сфері сонячної енергетики, дозволяє нам виступати експертами на кожному етапі проектування, створення, встановлення та експлуатації СЕС.

Етап проектування також важливий для того, щоб оцінити обсяг необхідних капіталовкладень і знизити інвестиційні ризики. Звичайна установка сонячної станції - процес відпрацьований, який виконується за певною технологією; зовсім інша справа - створити і розмістити станцію так, щоб вона працювала на максимумі своїх можливостей і приносила більше вигоди власнику.

Професійне проектування СЕС

  • Сонячна електростанція - один з найбільш прибуткових способів отримання електрики в альтернативній енергетиці. Матеріальні вкладення тут потрібні лише на етапі будівництва, далі - абсолютно нересурсоємна експлуатація, контрольована автоматичними системами. Для обслуговування великої комерційної СЕС буде достатньо зміни в 2-3 людини, в той час як, наприклад, зміна обслуговування гідроелектростанції досягає сотні працівників. А все це, звичайно ж, виливається у великі витрати, що вже говорити про традиційні станції.
  • Чим ефективніше була розроблена станція на етапі проектування, тим більше у вас можливостей не тільки забезпечувати необхідний об'єкт (будинок, господарство, промислове підприємство) енергією, але й генерувати електрику в загальну мережу за «зеленим тарифом».
  • На цьому етапі дуже важливо врахувати всі вихідні дані та цілі використання станції. Наприклад, домашні СЕС найчастіше є статичними, тобто поверхні батарей спрямовані в одну сторону. Це трохи знижує продуктивність, але при цьому система практично не зношується. А ось у великих СЕС часто застосовують спеціальні трекери, які повертають панелі за траєкторією руху сонця, чим забезпечують збільшення виробітку електроенергії.

Компанія «Екотехнік» професійно займається реалізацією різнокаліберних проектів у сфері сонячної енергетики. Для максимальної ефективності майбутньої енергосистеми ми проводимо глибокий аналіз всіх вихідних даних і створюємо опрацьований до дрібниць проект станції, в якому знайдено оптимальне рішення між надійністю, ефективністю і грошовими витратами.