Що таке «зелений тариф»?

«Зелений тариф» - пільговий тариф, який дозволяє звичайним громадянам продавати державі електроенергію, отриману з поновлюваних джерел, за завищеною ціною. Він використовується державою у якості інструменту стимулювання розвитку відновлюваної енергетики та залучення інвестицій у галузь.

Переваги такого тарифу особливо відчутні у сфері сонячної енергетики: інвестиції у створення СЕС потрібні тільки на початковому етапі, а після введення її в експлуатацію необхідні мінімальні ресурси для підтримки стабільної роботи. Грубо кажучи, ви платите один раз, щоб найближчі 25 років безперебійно отримувати, по суті, безкоштовну сонячну енергію і продавати її державі.

У чому вигода?

Державі така схема вигідна тим, що вона, хоч і поступово, забезпечує свою енергетичну незалежність. Але все обладнання для генерації сонячної енергії в нашій країні обходиться в кругленьку суму, і, щоб стимулювати населення використовувати сонячну енергію, законодавчо введений «зелений тариф», який скорочує терміни окупності станції в середньому до 8 років і робить її використання ще більш рентабельним.

Тобто, головна перевага СЕС з економічної точки зору якраз і полягає в тому, що, крім енергозабезпечення будинку, господарства або підприємства, вона здатна приносити прибуток за рахунок продажу електроенергії в мережу. По суті, навіть ті, хто встановлює станцію виключно для забезпечення певного об'єкта, мають можливість отримувати дохід, завдяки продажу надлишку електроенергії.

До того ж «зелений тариф» прив'язаний до курсу євро, тому навіть із знеціненням валюти вартість продажу електроенергії в мережу падати не буде.

Оформлення тарифу

Процедура оформлення «зеленого тарифу» проводиться вже після виконання всіх робіт з проектування та монтажу СЕС, тому ефективність станції необхідно обміркувати заздалегідь.

За українським законодавством ви маєте можливість підключити СЕС потужністю до 30 кВт для приватного домоволодіння. Процедура оформлення тарифу для приватних господарств на даний момент найбільш проста.

Оплата за так звану позитивну різницю (перевищення згенерованої та відпущеної в мережу від спожитої з мережі електроенергії) здійснюється за даними лічильника за кожен місяць.

Фахівці компанії «Екотехнік» з радістю допоможуть вам на кожному етапі оформлення «зеленого тарифу». Ми підготуємо всю необхідну документацію та сприятимемо максимально оперативному вирішенню питання. Наші клієнти вже заробляють на сонячній енергії, і, підключивши «зелений тариф», ви можете стати одним із них!